Dedykowane rozwiązania dla służby zdrowia

Dedykowane rozwiązania dla służby zdrowia Rodzina produktów Optimus powiększyła się o urządzenia dedykowane dla szpitali i specjalistycznych przychodni medycznych – Optimus Medical.

Komputery z nowej linii produktowej przystosowane są do pracy w szczególnie wymagającym środowisku, oferując pracownikom służby zdrowia unikalną mieszankę funkcjonalności oraz zaawansowanych technologii.

 

Rodzina wysokowydajnych stacji roboczych Optimus Medical przeznaczona jest do najbardziej skomplikowanych prac obliczeniowych związanych z przetwarzaniem obrazów. Urządzenia zostały opracowane zgodnie z wymaganiami stawianymi przez Ministerstwo Zdrowia w rozporządzeniu
z dnia 18 lutego 2011 roku w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej.

 

Nowa linia komputerów dzieli się na 2 grupy: Optimus Medical Review oraz Optimus Medical Diag. Stacje przeznaczone są do wspierania m.in. badań z zakresu radiologii, mammografii czy tomografii komputerowej. Każdy z 5 modeli opiera się na najnowocześniejszych technologiach oferowanych przez światowych liderów, dedykowane kontrolery graficzne i pojemne dyski twarde.

 

Urządzenia wykorzystują płyty główne Gigabyte serii 8, które umożliwiają obsługę wydajnych procesorów czwartej generacji Intel Core I5 oraz I7. Wysokowydajne specjalistyczne karty graficzne, dedykowane do zastosowań medycznych, umożliwiają podłączenie aż 3 monitorów. W nowych stacjach wykorzystane zostały pojemne twarde dyski, które posiadają dodatkowe zabezpieczenia przed utratą dużych ilości danych przetwarzanych w trakcie pracy. Stabilne działanie 24/dobę 7 dni
w tygodniu, nawet przy najwyższym obciążeniu, zapewniają specjalistyczne zasilacze.

 

Komputery Optimus produkowane są w fabryce Grupy AB w Czechach, która korzysta ze sprawdzonych i zaufanych dostawców oraz dba o wysoką jakość urządzeń. Produkcja odbywa się zgodnie z normami ISO 9001/14001.

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »