OPTIMUS Mini NAS już w sprzedaży

OPTIMUS Mini NAS już w sprzedaży

Na rynek trafił właśnie OPTIMUS Mini NAS i3, dysk sieciowy Network Access Server

Ten kompaktowych rozmiarów mini komputer, który z łatwością zmieści się pod, jak i na biurku, może służyć jako serwer lub NAS. Umożliwia on instalację nawet do 9 dysków w konfiguracji RAID.OPTIMUS Mini NAS pozwala na podłączenie 3 monitorów jednocześnie, posiada też 3 interfejsy sieciowe 2x LAN oraz WiFi. Całość obsługuje procesor Intel Core i3 – 6100. Komputer posiada 4 GB pamięci RAM oraz 1 TB pojemności dysku. Wszystko mieści się w trwałej i nowocześnie prezentującej się obudowie typu Micro Tower.  

 

OPTIMUS Mini NAS to rozwiązanie, które może zastąpić drogie serwery i jest doskonałą propozycją zarówno dla firm, jak i użytkowników indywidualnych. Opcje zastosowania są szerokie – począwszy od backupu danych, poprzezserwer pocztowy, bazodanowy, kończąc na gromadzeniu zdjęć lub filmów, a także wyświetlania ich na telewizorze lub urządzeniach mobilnych.

Ciekawą funkcjonalnością OPTIMUSA Mini NAS jest możliwość stworzenie własnej „chmury” z danymi, do których użytkownik będzie mieć niczym nieograniczony  dostęp. Takie rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza dla osób dbających o prywatność swoich danych, które dotychczas umieszczały na innych dyskach online. Dysk sieciowy Mini NAS nie naraża bowiem użytkownika na utratę czy udostępnienie danych podmiotom trzecim przez właścicieli lub administratorów rozwiązań online.

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »