OPTIMUS wspiera działania Uniwersytetu Przyrodniczego

OPTIMUS wspiera działania Uniwersytetu Przyrodniczego Sprzęt marki Optimus został wykorzystany w projekcie badawczym Sandy Station realizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy.

Zabawa z piaskiem i komputerem

Co powstanie z połączenia piasku i komputera? Sandy Station to innowacyjny projekt badawczy, dzięki któremu przy pomocy sprzętu komputerowego i pudełka wypełnionego piaskiem można stworzyć interaktywną wizualizację topograficzną.
Projekt Saandy Station wpisuje się w strategię realizowaną przez Uniwersytet Przyrodniczy mającą na celu praktyczne wykorzystywanie narzędzi komputerowych
w procesie dydaktycznym.

SandyStation to projekt badawczy łączący w sobie nowoczesne technologie
 
Nowoczesne metody nauczania zmieniają tradycyjne pojęcie projektów badawczych, szczególnie we współczesnym postrzeganiu przestrzeni (gospodarki przestrzennej). „Innowacyjne narzędzia w nauce o środowisku” to projekt edukacyjny realizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Na potrzeby projektu, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Planowania Przestrzennego PUZZLE, otrzymali nowoczesny sprzęt komputerowy Optimus przekazany przez wrocławską spółkę A.B. S.A. – największego dystrybutora IT w regionie.
 
Optimus – świat optymalnych rozwiązań

Optimus to linia nowoczesnych komputerów multimedialnych przeznaczonych do pracy w różnych warunkach – od technologii wspierających codzienną pracę aż po stacje robocze przeznaczone do skomplikowanych prac obliczeniowych. Dzięki różnorodności zastosowań, sprzęt Optimus jest doskonałym narzędziem do wykorzystywania
w procesie dydaktycznym.

Projekt Sandy Station wpisuje się także w działania marki Optimus jako Partnera projektu Cyfrowa Szkoła.

http://www.aqua.up.wroc.pl/aktualnosci/20323/dzien_aktywnosci_studenckiej.html
OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »