Misja

Witamy w świecie optymalnych rozwiązań!


Optimus to projekt łączący wiedzę, technologię i innowacyjność. Składa się z trzech elementów: sieci lokalnych Partnerów  świadczących usługi i dostawy sprzętu IT, producenta komputerów oraz Centrum Kompetencyjnego Optimus.

 W latach 90-tych założony przez Romana Kluskę Optimus był jednym z najsilniejszych przedsiębiorstw na polskim rynku informatycznym. Firma zajmowała się tworzeniem oprogramowania, produkcją własnych komputerów a później również usługami integracyjnymi dla urzędów i dużych przedsiębiorstw. Pierwszy komputer osobisty z logo Optimusa trafił do sprzedaży w 1990 roku, a cztery lata później do firmy należało 40 procent rynku. Tempo, w jakim firma się rozwijała, wskazywało na to, że wkrótce Polska może okazać się dla niej za mała. Odejście w 2000 roku Romana Kluski, uważanego za pioniera polskiego biznesu IT, zapoczątkowały powolny upadek giganta, zakończony cichym zniknięciem marki z rynku.

W 2013 roku Grupa AB dokonała zakupu praw do marki Optimus. Powołano do życia nowy podmiot – Optimus sp. z o.o.

Misją firmy jest utworzenie, prowadzenie i ciągłe doskonalenie ogólnopolskiej sieci Partnerów, zdolnych do dostarczania produktów i usług IT zgodnie z najwyższymi standardami jakości, zaangażowanych, rzetelnych i posiadających wysokie kompetencje do obsługi klienta na poszczególnych etapach współpracy. Partnerzy zajmują się sprzedażą rozwiązań opartych na wszystkich markach z oferty AB, oraz na bezpośrednim oferowaniu usług integracyjnych i konsultingowych. Sieć wciąż się rozwija i obecnie skupia prawie 90 Partnerów w Polsce. Lokalizacje partnerów, zalety, korzyści oraz dodatkowe informacje znajdziesz w zakładce Sieć Partnerska Optimus.

Marka w ciągu swojej długiej historii, zapadła w pamięć głównie jako producent PC. Kontynuujemy ich produkcję korzystając z renomowanych dostawców komponentów. Tworzymy komputery wysokiej jakości, w pełni konfigurowalne, zaspokające nawet najbardziej wygórowane wymagania użytkownika. Więcej informacji o produktach znajdziesz w zakładkach Komputery.

Centrum Kompetencyjne Optimus to projekt, którego celem jest przekazanie wiedzy oraz rozwiązań w teorii i praktyce odnośnie najnowszych technologii IT, a także podniesienie kwalifikacji w zakresie kompetencyjnym. Aby dowiedzieć się więcej informacji wejdź w zakładkę Centrum Kompetencyjne Optimus.

 
 
 
 
OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »